Açai Tozu Nedir ve Açai Tozunun Faydaları Nelerdir?

Açai Tozu Nedir ve Açai Tozunun Faydaları Nelerdir?
Organik açai tozu, açai meyvesinin sağlıklı şekilde kurutulup öğütülmesiyle elde ediliyor. Antioksidan bakımından zengin meyveler arasında yer alan açai meyvesi, Amazon ormanlarında yetişiyor. Bir çeşit üzüm olan meyve, mor rengi sebebiyle bazen sadece renklendirici olarak dahi tariflerde kullanılıyor. Açai tozu, yüksek besin değeriyle süper tozlar, süper gıdalar listesinde boy gösteriyor.
Açai meyvesini taze olarak tüketmek çok zor. Meyve fazlasıyla yumuşak olduğundan tazeliğini çok çabuk yitiriyor. Bu nedenle toz formda tercih ediliyor. Üstelik toz formuyla çok daha işlevsel kabul ediliyor. Peki, süper tozlar arasında yer alan açai tozunun sağlığa etkileri nelerdir?
Açai tozunun faydaları;
  • A, B, C ve E vitamini içerir. Cilt, saç ve göz sağlığını korur, gelişiminde rol oynar.
  • Demir, çinko, bakır, kalsiyum, magnezyum, potasyum açısından zengindir.
  • Kansere karşı önleyici rol oynar. Kanserin oluşmasını ve kanserli hücrelerin küçülmesini sağlar.
  • Yaşlanma karşıtı bir meyvedir. Ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerini azaltır, oluşumunu yavaşlatır.
  • Sindirim sistemini çalıştırır, kilo vermeye yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırır.
  • Antioksidan zenginidir; vücuttaki zararlı bakterilerin atılmasını sağlar.
  • Kalp sağlığını güçlendirir, kalp rahatsızlıkları riskini azaltır.
  • Hafızayı güçlendirir; Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltır.
  • İçerdiği Omega – 3 – 6 ve 9 yağ asitleri ile hem cildi hem beyni olumlu yönde destekler.
Açai Tozu Nasıl Tüketilir?
Süper tozlar en basit şekilde içeceklere karıştırılarak tüketilebiliyor. Sebze – meyve içecekleriyle açai tozunu karıştırabilirsiniz. Kahvaltılarınıza ve ara öğünlerinize eşlik eden süt, yoğurt, müsli, meyve suyuna ekleyebilirsiniz. Hazır dondurmalara ya da evde yapacağınız dondurma tariflerine de keyifle karıştırabilirsiniz. Açai tozu puding, krema, pasta sosu, magnolia gibi sütlü tarifleri de lezzetlendiriyor, mor rengiyle tatlı tariflerinizin görüntüsünü zenginleştiriyor. Kek, kurabiye, fit tarifler, renkli pandispanya, sütlü tatlılar yine açai tozunun tüketim alanlarından. Açai tozu diğer tüm süper tozlar gibi sürekli yenilenen, gelişen bir kullanım alanına sahip. Açai meyvesinin yakışacağını düşündüğünüz tüm tariflerde açai tozunu kullanabilirsiniz.
Organik Açai Tozu Kuru Yeşil’de
 
Organik açai tozu, en uygun fiyat avantajıyla kuruyesil.com’da sizleri bekliyor. Kuru Yeşil, tariflerinize lezzet kazandıracak, sağlığınızı destekleyecek organik açai tozunu, özel olarak ambalajlıyor, sizlerle buluşturuyor. Kuru Yeşil’den açai tozu başta olmak üzere tüm süper tozları indirimli fiyatlarla satın alabilir, yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.
Etiketler: blog
Mayıs 10, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı