Beslenmenizde Kuru Meyvelere Ne Kadar Yer Veriyorsunuz?

Beslenmenizde Kuru Meyvelere Ne Kadar Yer Veriyorsunuz?

Dengeli ve kaliteli beslenmede birçok besinin yeri bulunur, hepsinin yeri önem taşır. Vitamin, enerji ve şeker ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz en doğal besin meyvelerdir. Meyveleri mevsiminde düzenli tüketmek sağlıklı yaşam gerekliliğidir. Peki, kuru meyveler? Kuru meyvelerle aranız nasıl? Kuru kayısı, kuru üzüm, kuru çilek, kuru portakal ve fazlası… Meyveler, mevsiminde kurutularak yıl boyunca muhafaza edilip tüketilebiliyor. Kuru Yeşil, süper tozlar ve sebze tozları ile sağlıklı yaşamın kapılarını aralarken hayatın tatlı lezzetlerini unutmuyor. 

Şeker ihtiyacının doğal besinlerden karşılanması gerektiğini belirten uzmanlar, taze ve kuru meyveleri işaret ediyor. Kuru meyveler, işlenmemiş, doğal şeker içeriyor. Eser miktarda tüketildiğinde meyvelerin faydalarını almanızı sağlıyor. Kuru meyveyi günlük beslenmenize kolayca yerleştirebilirsiniz. Taşıması, muhafaza etmesi ve tüketmesi pratik olan meyveler, gün içerisinde kan şekerini dengelemeye yardımcı oluyor. Diyet yaparken, sağlıklı beslenirken, açlık hissini bastırırken, tatlı krizlerini bastırırken ya da sindirim sistemini çalıştırırken lezzetli kuru meyveler tüketebilirsiniz. 

Çocuk beslenmesinde kuru meyvelerin yeri

Kuru meyveler çocuklar için en sağlıklı atıştırmalıklar. Yüksek vitamin, mineral, lif ve enerji içeriğiyle çocukların ara öğünlerini zenginleştiriyor. Çocukların günlük enerji ihtiyacını karşılayan kuru meyveler, sağladığı tokluk hissiyle çağın problemi obezite ile mücadele ediyor. Kuru Yeşil’in sağlıklı kuru meyveleri kansızlık, demir eksikliği, kabızlık problemlerine iyi geliyor, çocukların zekâ gelişimini destekliyor. 

Kuru çilek, kuru kayısı, kuru üzüm, kuru dut, gün kurusu, kuru erik ve diğer kuru meyveler doğrudan ya da yoğurt, pankek, kek, sağlıklı kurabiyeler ile birlikte karıştırılarak tüketilebiliyor. Böylece çocukların öğünleri çeşitleniyor, kuru meyvelerin tüketimi kolaylaşıyor. Her çocuğun günlük alması gereken vitamin ve mineral ihtiyacı ideal miktarlarda alınmış oluyor. 

Lezzetli Sağlıklı Yaşam Desteği 

 

Kuru meyve ve sebzeler, bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili rol oynuyor. Bağışıklığın zayıf olması beslenmeyi, hareketli yaşamı olumsuz etkiliyor. Yıl boyunca zinde ve sağlıklı olmak için Kuru Yeşil’in süper tozlarını ya da bol vitamin, mineral desteği sunan leziz kuru meyvelerini tercih edebilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi ilaçlarla değil, sağlıklı beslenme ile güçlendirmek çok daha leziz ve pratik bir yöntem. 

Etiketler: blog
Temmuz 08, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı