Beyni Güçlendiren 4 Süper Toz

Beyni Güçlendiren 4 Süper Toz
Fiziksel ve zihinsel eylemlerimizin kontrol merkezi olan beyin, insan yaşamı için hayati bir organ. Bu yüzden beyin sağlığını korumak, beyni geliştirecek yaşam tarzı ve alışkanlıklar edinmek öneriliyor. Beyni geliştiren fiziksel egzersizler, beyin jimnastikleri ile birlikte sağlıklı beslenmek de önem taşıyor. Süper tozlar, beyni güçlendiren ve hafızayı geliştiren besinler olarak hayatınızda yer almayı hak ediyor. Peki, hangi süper tozlar beyne iyi geliyor biliyor musunuz? İşte Kuru Yeşil ailesinin lezzetli, sağlıklı ve faydalı süper gıdaları; 

Zerdeçal tozu

Beyin sağlığında koruyucu, önleyici ve geliştirici etkisi bulunan zerdeçal, yeni keşfedilen ya da popüler olan bir ürün değil. Zerdeçal en kadim alternatif tıp ürünlerinden biri olarak günümüzde daha ulaşılabilir ve pratik bir forma kavuştu. Kuru Yeşil, zerdeçal tozu ile Türkiye’nin her yerine şifa dağıtıyor. Zerdeçalı yiyeceklerden fit içeceklere kadar birçok tarifte kullanarak beyin sağlığınızı güçlendirebilir, Alzheimer gibi çağın önemli hastalığına karşı bireysel önlem alabilirsiniz. 

Brokoli tozu

Mevsiminde brokoli tüketmek, yeşil yapraklı besinin tüm faydalarını almanızı sağlıyor. Ancak brokoli çocuk menülerinde sıklıkla yer alsa da ne çocuklarda ne de yetişkinlerde genele ulaşabilmeyi başarabilmiş değil. Brokoli tozu, brokoli tüketemeyenler için süper tozlar ailesinin yıldızı. Çünkü brokoli tozunu birçok tarifte kullanabilir, baskın bir tat hissetmeden brokolinin etkilerinden yararlanabilirsiniz. Brokoli, içerdiği güçlü bileşenler ve değerler ile beynin genç kalmasını sağlıyor, nörolojik sağlığı koruyor. 

Ham kakao

Bitter çikolatanın beyin sağlığında canlandırıcı ve hafızayı güçlendirici etkisi olduğu popüler bir bilgi. Yediğiniz çikolata en az yüzde 70 oranında bitter çikolata özelliğinde olmalıdır. Kuru Yeşil’in ham kakaosu, tüm tariflerinizde sağlıklı kakao kullanmanızı sağlıyor, beyin sağlığınızı korumanıza yardımcı oluyor. Beyninizi güçlendirmek, hafızanızı da güçlendirmenize zemin hazırlıyor. Fabrikasyon kakaolar yerine ham kakao tercih ederek daha leziz ve sağlıklı bir düzene sahip olabilirsiniz.  

Klorella tozu

 
Süper tozlar ailesinin gün geçtikçe keşfedilen üyesi klorella tozu, beyin faaliyetlerini canlandırmada etkili bir rol oynuyor. Özellikle düzenli spor yapan bireylerin kullanımında klorella tozu fark edilir etkiler sunuyor. Klorella aynı zamanda göz sağlığına iyi gelir, bağışıklık sistemini güçlendirir, bağırsakları temizler. Elbette klorella tozunun beyne ve genel sağlığa etkisinden düzenli kullanım ile yararlanmak mümkündür. 
Etiketler: blog
Ağustos 19, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı