BROKOLİ TOZU KULLANIMI HAKKINDA 6 FİKİR

BROKOLİ TOZU KULLANIMI HAKKINDA 6 FİKİR
  1. Smoothie tariflerinde, lahana veya ıspanak tozunun yerine ya da hemen hemen başka herhangi bir yeşil süper gıda tozunun yerine brokoli tozu kullanabilirsiniz .
    Ayrıca çorba ve soslara brokoli tozu ekleyebilirsiniz. İçerdiği ısıya duyarlı besin maddelerini korumak için, pişirme işleminin sonuna doğru eklemek en iyisidir. Bu aynı zamanda, glukosinolatları sülforaptana dönüştüren enzim olan myrosinazın korunmasına da yardımcı olur.
  2. Besin yoğunluğuna sahip brokoli tozlarını diyetinize eklemenin bir başka harika yolu da salata soslarını karıştırmaktır.
  3. Brokoli tozu ev yapımı pestoya ekleyebilirsiniz. Fesleğen, çam fıstığı, Parmesan peyniri, sarımsak ve zeytinyağı klasik pesto malzemeleriniz olabilir, ancak brokoli tozunu pesto’nuza dahil etmek bu klasik tarife hoş bir dokunuş katabilir. Denemelisiniz…
  4. Avustralya’ da bir kafe tarafından başlatılan trendi takip edin ve besin değerini artırmak için bir fincan kahveye az miktarda brokoli tozu karıştırın! Farkı göreceksiniz.
  5. Omlet ve sahanda yumurta gibi yumurta bazlı yemeklere renk ve besin takviyesi eklemek için brokoli tozu kullanabilirsiniz. Tavada pişirmeden önce hazırladığınız yumurta karışımına bir kaşık brokoli tozu ekleyip, vitaminli bir omlet yapabilirsiniz.
  6. Makarnayı sıfırdan yapmak isterseniz, makarna hamuruna biraz brokoli tozu ekleyerek daha sağlıklı ev yapımı makarna yapmayı deneyebilirsiniz.
Etiketler: brokoli, toz, brokoli tozu, brokoli tozu kullanımı, 6 fikir, kuru yeşil, kuru meyve
Kasım 28, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı