Denizden Çıkan Süper Toz Spirulina

Denizden Çıkan Süper Toz Spirulina

Tatlı ve tuzlu deniz suyunda yaşayan deniz yosunu spirulina, tek hücreli mikroorganizmalardan yalnızca biri. Mavi – yeşil görünümüyle dikkat çeken spirulina zengin besin kaynaklarından kabul ediliyor. Spirulina zengin besin içeriği ve sağlığa olumlu etkileri ile süper tozlar ailesinde yer alıyor. Spirulina tozu, sağlıklı içeceklerden fit tariflere kadar birçok besinde kullanılıyor, zenginliğiyle yaşam kalitesini artırıyor. İşte spirulinanın bilmediğiniz özellikleri;

Antioksidan desteği sağlar

Spirulina güçlü bir antioksidandır. Vücuttaki serbest radikallerle savaşarak vücut direncini artırır, hastalıklara karşı daha korunaklı olmayı sağlar. Spirulina yüksek emilim özelliği sayesinde kısa sürede vücut tarafından benimsenir, faydasını göstermeye başlar.

Antialerjik besindir

Kaşıntı, öksürük, hapşırma, burun akıntısı gibi alerjik reaksiyonlarda spirulina olumlu etkilere sahiptir. Mevsimsel ya da kronik alerjik hallerde spirulinanın antialerjik özelliği kişiyi rahatlatır, bağışıklığı güçlendirir.

Metabolizmayı hızlandırır

Oldukça düşük kalorili olan spirulina, kilo vermek isteyenlere yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırır, tokluk hissi verir. Yüksek besleyiciliği ile diyeti destekler, fiziksel verimliliği artırır, zayıflamayı kolaylaştırır.

Cilt ve saç sağlığını korur

Cilt hassasiyetini korumada, cilt problemlerini gidermede, sivilce ve akne gibi reaksiyonları gidermede spirulina doğal bir tedavi sağlar. Spirulina saç dökülmesi ve saç kırılması gibi problemlerde de şifasıyla iyi gelir.

Kötü kokuları giderir

Spirulina tozu koku gidermede etkili bir güce sahiptir. Rutin kullanımda hem kötü vücut kokularını hem de ağız kokusunu giderdiği bilinir. İçeceklerde, yiyeceklerde spirulinayı ek malzeme olarak kullanıp koku giderici özelliğinden yararlanmak mümkün.

Zihinsel yorgunluğu alır

Modern yaşamın yorgunluğu stres, baş ağrısı, göz ağrısı olarak dönüş yapar. Spirulina, süper tozlar ailesinden olduğunu göstererek strese iyi gelir, strese bağlı olumsuz etkileri en aza indirir. Spirulina sigaranın olumsuz etkilerini de azaltmada rol oynar, zihin sağlığını korur, zihinsel yorgunluğu önler.

Kasları güçlendirir

 

Spirulina kas gücünü artırma özelliği ile süper tozlar ailesinin kıymetli bir üyesi. Sporcular, kas ve kemik problemleri yaşayanlar, düzenli spirulina ile kaslarını güçlendirebilir. Araştırmalara göre spirulina kas yorgunluğu, kas zedelenmeleri, kas gücünü artırma gibi özelliklere sahip. Spirulina ayrıca spor yapan kişilerin performansını artırmada da etkilidir.

Etiketler: blog
Kasım 02, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı