Ek Gıdaya Geçişte Ispanak Tozu

Ek Gıdaya Geçişte Ispanak Tozu
Bebek beslenmesinde anne sütü ilk 6 aylık dönemde hayati önem taşıyor. Anne sütündeki değerli bileşenler bebeğin bedensel ve zihinsel gelişimini olumlu etkiliyor, yaşam boyu güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmasını sağlıyor. İlk 6 aylık süreç bittikten sonra ebeveynlerin ve bebeklerin ek gıda ile tanışma serüveni başlıyor. Ispanak tozu ek gıdaya geçiş yapan ve hatta yaşını doldurmuş ve sebze yemeyen tüm çocukların yaşamında sağlıklı destek rolüyle yer alıyor. Kuru Yeşil, süper tozlar ve sebze tozları kategorisiyle vitamin – mineral desteğini en leziz şekillerde sunuyor. Ek gıdaya geçtikten sonra demir, kalsiyum gibi önemli değerler için mevsim sebzelerinden, meyvelerinden tüketilmesi öneriliyor. Ispanak tozu içerdiği bol kalsiyum ve demir ile bebeklerin ek gıdaya geçtikten sonraki beslenme dönemine sağlık kazandırıyor. 

Bebek ve çocuk beslenmesinde ıspanak tozu nasıl kullanılır?

Bebekler ek gıdaya geçtikten sonra sırasıyla birçok meyve ve sebzeyle tanışıyor. Bazı meyveler ya da besinler alerjen olduğu için yaşının doldurulması bekleniyor. Bazı besinler ise içerdiği maddeler sebebiyle yine dikkatli veriliyor. Ispanak tozu bebek ve çocuklar için oldukça faydalı, sağlıklı bir kaynak ancak ne zaman verilmeli sorusu değişkendir. Kimi bebek 7 – 8 aylıkken ıspanak tozu ile tanışırken kimisi ise 10 – 12 aylıkken tanışıyor. Bebeğin beslenme rutini, alerjileri, sağlığı kullanım zamanını belirliyor. 
Ispanak tozunu bebek pürelerinde, bebek çorbalarında kullanabilirsiniz. Üç gün tadım kuralına uyarak deneyebilir, alerjik bir reaksiyon göstermezse keyifle beslenmesine ekleyebilirsiniz. Çocuklarda ise ıspanak tozunu kullanmak daha kolay. Salata, çorba, kek, sebze içeceği, meyveli – sebzeli karışım içecekleri, sebzeli atıştırmalıklar, tuzlu kek ve kurabiyeler ıspanak tozu ile birlikte yapılabilir. 

Ispanak tozunun faydaları nelerdir?

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.

  • Kansızlığa iyi gelir.
  • Cilt problemlerinde iyileştirici rol oynar.
  • Tansiyonu dengeler, yüksek tansiyona bağlı felç riskini minimize eder.
  • Zihin sağlığına iyi gelir. Odaklanma ve öğrenme problemini önler. 
  • Halsizlikle mücadele eder, enerji ihtiyacını karşılar.
  • Görme yetisini kuvvetlendirir.
  • Diş ve kemik sağlığını korur. 
  • Zekâ gelişimini destekler. 
Kuru Yeşil ile doğal ıspanak tozu alışverişi yapın
 
Kuru Yeşil, sağlıklı yaşam ürünleri ile her yaş grubuna hitap ediyor, içleri rahatlatan doğal ürünler sunuyor. Mevsiminde toplanılan meyve ve sebzeler, doğal işlemlerle kurutularak sağlıklı ambalajlara konuluyor, yıl boyunca mevsim dışı sebze – meyve tüketilmesini sağlıyor. Ispanak tozu gibi birçok sebzenin ya da meyvenin tozunu Kuru Yeşil’den en uygun fiyatlar ile sipariş edebilir, bebeğinizin ve ailenizin beslenmesini güçlendirebilirsiniz. 
Etiketler: blog
Eylül 16, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı