Ispanak Tozu Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Ispanak Tozu Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Etli yaprağı, koyu yeşiliyle tam bir şifa deposu olan ıspanak, toz formu ile yıl boyunca tüketiliyor. Ispanak tozu; taze ıspanakların temizlenip kurutulması ve özel bir yöntemle öğütülerek toz haline getirilmesiyle elde ediliyor. Gerek faydaları gerekse pratik kullanımı ile sebze tozları arasında yer alan ıspanak tozu, çorbalardan evcil hayvan yemine kadar çok geniş bir alanda kullanılıp tüketilebiliyor. Özellikle ıspanak tüketemeyen ya da tadını sevmeyen çocuk ve yetişkinler, ıspanağın faydalarını alabiliyor. Ispanak tozu, başka besinlerle, soslarla harmanlandığında kolaylıkla tüketilebiliyor. Sebze tozları, çocuk beslenmesinde, diyet beslenmede, sağlıklı tariflerde öne çıkıyor, alternatif sunuyor. Özellikle mevsimi geçen sebzelerin yıl boyunca en sağlıklı haliyle tüketilmesine yardımcı oluyor. Bu yönüyle ıspanak ve diğer organik sebze – tahıl tozları destekleyici besinler olarak hayatınızda yer alıyor.
 

Ispanak Tozunun Faydaları

 
Kuru ıspanak tozu, taze ıspanaklar toplanarak elde ediliyor. Gerekli işlemlerden geçtikten sonra doğal şekilde kurutulan ve toz hale getirilen ıspanak; yüksek besin değerini korumaya devam ediyor. Ispanak özünün korunmasını sağlayan kurutma işlemi, taptaze ıspanak etkisi sunuyor. Sebze tozları, sebze ve meyvelerin tazeliğini koruyor; gelişimi destekliyor. Kuru Yeşil, özenle hazırladığı ıspanak tozlarını güvenle size ulaştırıyor, sağlıkla tüketmenizi sağlıyor.  
İşte ıspanak tozunun faydaları;
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir, vücut direncini yükseltir.
  • Yorgunluk ve halsizliğe iyi gelir, enerji verir.
  • Zihni tazeler, öğrenme güçlüğünü önler.
  • Kansızlığa iyi gelir.
  • Kalp ve damar sağlığını korur.
  • Yüksek tansiyonu dengeler, felç riskini azaltır.
  • Görme yetisini güçlendirir, göz hastalıklarına karşı koruyuculuk sağlar.
  • Sindirim sistemini korur, kilo vermeyi kolaylaştırır.
  • Kemik yapısını güçlendirir, diş yapısını korur.
  • Cilt yaralarını, yanıkları hızlı iyileştirir.
 

Ispanak Tozu Nasıl Kullanılır?

 
Ispanak tozu ile kek, kurabiye, pasta; çorba, yemek, salata; krep, pankek; sandviç, börek; smoothie yapılabiliyor. Toz formda olduğu için kolaylıkla çorbalardan içeceklere ya da tuzlu keklere kadar birçok tarife eklenebiliyor. Aroması, lezzeti ve besin değeriyle ıspanak tozunu dilediğiniz gibi kullanabilir, yeni tarifler deneyebilirsiniz. Sebze tozları kategorimizden satın alabileceğiniz Kuru Yeşil Ispanak Tozu, yaşamınıza sağlık kazandırmak için en uygun fiyatlarla sizleri bekliyor.
Etiketler: seo
Mayıs 04, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı