Kuru Meyvelerin Faydalarını Biliyor Musunuz?

Kuru Meyvelerin Faydalarını Biliyor Musunuz?

Kuru meyve deyince akla gelen ilk meyveler kuru kayısı oluyor. En çok tüketilen kuru meyve kayısı fakat neredeyse tüm meyvelerin kurusu bulunuyor. Kuru meyveler düzenli tüketildiğinde cilt güzelliğini artırmadan bağışıklık sistemini güçlendirmeye kadar birçok fayda sunuyor. Beslenme uzmanları kuru meyvelerin bir dolu faydası olduğunu belirtiyor ve sağlıklı atıştırmalık olarak tüketilmesini öneriyor. Kuru Yeşil’in ürün yelpazesinde de bolca bulunan kuru meyvelerin faydasını birlikte inceleyelim;

Kuru erik

Kuru erik kalsiyum ve D vitamini zengini bir meyve. İçeriğinde ayrıca potasyum ve magnezyum mineralleri barındırır. Tansiyona, kalbe, kemiklere, karaciğere, böbreklere, cilde, bağışıklık sistemine faydası vardır. Kemik erimesi riski bulunan kişilerde kuru erik ideal bir destekleyicidir. 

Kuru kivi

Kuru kivi A ve C vitaminleriyle birlikte demir, magnezyum, potasyum ve kalsiyum içerir. Bağırsakların çalışmasında aktif rol oynar. Kabızlığı kontrol altına alır. Tansiyon ve kolesterolde denge sağlar. Cilt sağlığını destekler, cildi güzelleştirir. Mide problemlerine iyi gelir, hazımsızlık ve şişkinliği önler. Kuru kivi kış hastalıklarına karşı vücut direncini artırır. 

Kuru çilek

Kuru çilek yüksek oranlarda demir ve fosfor barındırır. Vitaminlerden ise C, B ve K desteği sunar. Kötü kolesterolün düşmesinde rol oynar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağırsak kurtlarının dökülmesini sağlar. Kanı ve vücudu toksinlerden arındırır. Diş eti sağlığını destekler. Damar tıkanıklığını önler. Kanserle mücadele eder. 

Kuru şeftali

A, B ve C vitaminleri içerir. Kalsiyum, potasyum, sodyum, demir, fosfor gibi değerli mineraller barındırır. Kalp hastalıklarına iyi gelir. İdrar yolu enfeksiyonlarını iyileştirir, idrar yolunu temizler. Sindirim sistemini çalıştırır, hazımsızlığı önler. Böbrekte kum birikmesini önler, vücuttan atılmasını destekler. Cildin erken kırışmasını önler. 

Kuru dut

Kuru dut tam bir şifa deposudur. B1, B2 ve C vitamini ile birlikte kalsiyum ve demir içerir. Kuru dut eskiden beri sağlıklı yemişlerden biri kabul edilir. Ateş düşürücü etkiye sahiptir. İdrar söktürür. Ağız içi yaralarının geçmesini sağlar. Boğaz iltihabına, öksürüğe iyi gelir.

Kuru mango

A, C ve E vitamini içerir. Mangonun kurusunu yıl boyunca bulmak mümkündür. Dolayısıyla şifalarından her zaman yararlanabilirsiniz. Kuru mango güçlü bir antioksidandır. Sindirim sistemini çalıştırır. Cilt sağlığını destekler, saç sağlığını güçlendirir. 

Kuru elma

A, B ve C vitaminleri ile demir, potasyum mineralleri içerir. Lifli bir besindir. Bu sayede bağırsakları çalıştırır, metabolizmayı hızlandırır. Mideyi rahatlatır. İştah kontrolü sağlar, kilo vermeyi kolaylaştırır. Tansiyonu düşürür. Kötü kolesterolü düşürür. Ağız ve diş sağlığını korur. 

Kuru Yeşil’den Sağlıklı Kuru Meyveler

 

Süper tozlar ve sebze tozları ile birlikte Kuru Yeşil’in ürün yelpazesini dolduran kuru meyveler, mevsiminde toplanıp doğal yollarla kurutuluyor. Sağlıklı yaşam için gerekli vitamin ve mineral desteğini sunan kuru meyveleri, Kuru Yeşil’den güvenle sipariş edebilirsiniz. 

Etiketler: blog
Temmuz 12, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı