Neden Ham Kakao Tüketilmeli?

Neden Ham Kakao Tüketilmeli?
Ham kakao ile normal kakao arasındaki temel fark, işlenmesidir. Ham kakao, organik kakao anlamına geliyor. Herhangi bir katkı maddesi ya da yoğun işleme maruz kalmıyor. Normal toz kakao ise katkı maddesi içeriyor. Ham kakao, kakao çekirdeğinin öğütülmesi ile elde edilen ve zengin besin kaynaklarının tamamen korunduğu sağlıklı, leziz bir kakao türüdür. Doğal ve korunmuş içeriği sebebiyle ham kakao tüketilmesi öneriliyor. Organik ham kakao ile yapılan tüm tarifler daha sağlıklı, daha lezzetli, daha iyi görünümlü oluyor. Süper tozlar kategorisinde bulabileceğiniz ham kakao, sağlıklı yönüyle süper gıdalar arasında yer alıyor.

Ham Kakaonun Faydaları

Süper tozlar ailesinin tatlı yönünü temsil eden ham kakaonun faydaları şöyledir;
  • Kakao tozu kek, pasta gibi tariflerde ihtiyacınız olan çikolata sosunun lezzetini artırır endüstriyel kakao yerine ham kakao tercih ettiğinizde aradaki lezzet farkını görebilirsiniz.
  • Raw kakao, organik olduğu için daha yoğun bir lezzete sahiptir. Kakaonun yapaylığını değil, gerçek bir çikolata tadını alabilirsiniz. Tüm soslarda organik kakao lezzetini hissettirir.
  • Organik kakao tokluk hissi verir, kilo kontrolüne yardımcı olur. Kakao çekirdeklerinde bulunan lif, tokluk hissini destekler.
  • Ham kakaonun cilde müthiş faydası vardır. Cilt sağlığını korur, yaşlanma etkilerini azaltır.
  • Ham kakaonun en büyük faydası mutluluktur. Çikolatanın mutluluk hormonlarını harekete geçirdiği bilimsel bir gerçek. İşlenmemiş, katkı maddesi eklenmemiş organik kakao stresi önler, mutluluk verir, depresyon etkilerini azaltır.
  • Zihnin çalışma hızını artırır. Yoğun iş temposuna sahip kişilerin ve öğrencilerin çikolata tüketmesi, akademik başarıyı destekler.

Ham Kakao Nasıl Tüketilir?

Süper tozlar sağlıklı besin içeriği ile kişileri sağlıklı yaşama yönlendiriyor. Ham kakao bu süper tozlardan biri olarak en sevilen tariflerin sağlıklı olmasını sağlıyor. organik kakao ile puding, çikolatalı süt, smoothie, milkshake, kurabiye, kek, pasta, çikolata sos yapabilirsiniz. Organik kakaoyu ev yapımı çikolata ve dondurma tariflerinde de kullanabilir, doğal lezzetlerle tüketebilirsiniz.
 
Kuru Yeşil, ham kakao ve diğer tüm ürünleriyle organik yaşamın ulaşılabilir olmasını sağlıyor. Mutfakların en sevilen tarifleri, en sağlıklı atıştırmalıkları Kuru Yeşil’in ürünleriyle hazırlanabiliyor. Organik kakao ve benzeri sağlıklı besin kaynaklarını Kuru Yeşil’den güvenle sipariş edebilirsiniz.
Etiketler: blog
Kasım 08, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı