Portakal Kabuğu Tozu

Portakal Kabuğu Tozu
Portakal kabuğu tozu, taze portakalların dalından toplanıp kabuklarının fırınlanmasıyla el değmeden öğütülerek elde ediliyor. Portakal, kış mevsiminin en faydalı ve sevilen meyvesi. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi, cildi koruması, C vitamini desteği sunması, gribal enfeksiyonlara karşı mücadeleci yol oynaması gibi birçok faydası bulunuyor. Portakal kabuğu ise en az portakalın kendisi kadar değerli bir besin. Öyle ki portakalın kabuğunun atılmaması, kurutulup tüketilmesi öneriliyor. Kuru Yeşil, süper tozlar, sebze ve meyve tozları kategorisinde birçok besin kaynağına yıl boyunca ulaşmanızı sağlıyor. Portakal kabuğu tozu, meyveden daha fazla vitamin değerine sahip. Portakal kabuğunu tazeyken ya da kurutup tüketmek istediğinizde asitli, acı tat damak zevkinizi bozabilir, ancak portakal kabuğu tozunda bu olumsuz etkileri hissetmezsiniz. İçeceklerde, tatlılarda, kek ve kurabiye tariflerinde toz formda lezzetli bir karışım hazırlayabilirsiniz. 
Portakal kabuğu tozunu nasıl kullanabilirsiniz? 
Lif, vitamin, protein, portakal yağı barındıran portakal kabuğu tozu, birçok tarife yakışıyor. Portakal kabuğu tozunu meyve sularında, detoks sularında, sporcu içeceklerinde farklı malzemelerle karıştırabilirsiniz. Atom, smoothie gibi karışımlara ekleyebilirsiniz. Portakalın hafif lezzetini anında hissedeceğiniz içecekler, beslenmenizi destekler. 
Süper tozlar kek, kurabiye, diyet yemekleri, diyet tatlılarında aromatik lezzetini gösteriyor. Kek ve kurabiyelerde portakal aromasının ferahlatan tadı tarifleri zenginleştiriyor. Meyve tozları, en çok diyet tariflerini geliştiriyor. Sadece yoğurt içine bile karıştırarak faydalı bir ara öğün hazırlayabilirsiniz. Portakal kabuğu tozunu, sağlıklı unlar ile harmanlayabilirsiniz.
Meyve tozları meyvenin özündeki tüm besin kaynağını korumayı başarıyor. Portakal kabuğu ideal oranlarda kalsiyum, çinko, magnezyum, demir, bakır içeriyor; A, B ve C vitamini saklıyor. Mevsiminde portakalı düzenli yemeyenler, yıl boyu portakalın faydalarını tozuyla alabiliyor. Çocuklardan yetişkinlere kadar herkes için portakal kabuğu tozu bir tarifle tüketime hazır hale geliyor. 
Kuru Yeşil’den Portakal Kabuğu Tozu 
 
Kuru Yeşil, sağlıklı yaşamı destekleyen süper tozlar ve sebze – meyve tozları ile işinizi kolaylaştırmaya, tariflerinizi geliştirmeye devam ediyor. Portakal kabuğunun şifasını keşfedenlerdenseniz, sizin için kullanımı son derece pratik olan meyve tozunu en uygun fiyatlarla güvenle sipariş edebilirsiniz. Portakalın güzellikten bağışıklık sistemini güçlendirmeye kadar geniş bir şifa skalası olduğunu bilenler, Kuru Yeşil’i tercih ediyor. 
Etiketler: blog
Haziran 03, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı