Sağlıklı Beslenmede Badem Unu Devri

Sağlıklı Beslenmede Badem Unu Devri

Bademlerin öğütülmesiyle elde edilen badem unu, süper tozlar grubunda yer alıyor. Süper tozlar, besin değeri yüksek, sağlığa faydalı toz formundaki ürünleri ifade ediyor. Badem unu, bu ürünler arasında oldukça popüler. Sağlıklı, fit beslenmeye dikkat edenlerin bilhassa tercih ettiği badem unu, kilo kontrolü sağlıyor. Beyaz unun zararları nedeniyle alternatif un arayışında olanların tercih ettiği badem unu, hem lezzetiyle hem zengin içeriğiyle alternatif olmaktan çıkıyor, kullanım alanı ve kitlesi genişliyor. Kuru Yeşil’in de süper tozlar kategorisinde boy gösteren badem unu, sağlıklı yaşama gönül verenler tarafından satın alınıyor.

Badem Ununun Faydaları

Organik badem unu; yüksek miktarda E vitamini içeriyor. E vitamini cilt, saç sağlığınızı korumanıza yardımcı oluyor, damar sertleşmesinin önüne geçiyor. İçerdiği kalsiyum ise kemik yapısını güçlendiriyor, kemik erimesini önlüyor, menopoz döneminin olumsuz etkilerini azaltıyor. Süper tozlar sağlığa faydalarıyla öne çıkıyor, badem ununun diğer faydaları ise şöyle;

  • Kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Kalple ilgili rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltır.
  • Kolon kanseri başta olmak üzere kanser türlerine karşı önleyici rol oynar. Yapılan bilimsel araştırmalar, bademin kanseri önleyen besinlerden biri olduğunu göstermiştir.
  • Kan şekerini dengeler, diyabetik hastaların yaşamını kolaylaştırır.
  • Metabolizmayı hızlandırır, kilo verme sürecini kolaylaştırır. Her gün eser miktarda badem ya da badem unuyla yapılmış tariflerden tüketmeniz kilo vermenizi hızlandırır.
  • Enerji ihtiyacını karşılar. Fosfor, E vitamini, magnezyum, kalsiyum, demir zengini badem, enerjinizi yükseltir. Yoğun tempoda yaşayanlar ya da spor yapanlar badem unu tüketimiyle performansını ve fiziksel dayanıklılığını artırabilir.

Badem Ununu Nasıl Kullanabilirsiniz?

Süper tozlar içeceklere ya da tariflere karıştırılarak kullanılabiliyor. Smoothie yaparak tüketebileceğiniz badem ununu, süt ya da yoğurtla karıştırarak da tüketebilirsiniz. Badem ununu, beyaz un kullanılan her tarifte kullanabilirsiniz. Kurabiye, kek, pasta, bisküvi, Makaron, sütlü tatlılar, fit tarifler badem unuyla yapılabiliyor. Badem ununu farklı aromalar, meyveler, kuru meyveler ile zenginleştirebilir, sağlıklı ve leziz tarifler elde edebilirsiniz. Süper tozlar, yer aldığı tariflerle yüksek besleyicilik sunuyor. Çocuklarınıza, kendinize ya da sağlıklı beslenmeye dikkat eden tüm sevdiklerinize süper tozlar ile zengin tarifler, tatlar hazırlayabilirsiniz. Kuru Yeşil, organik badem unu seçenekleriyle hayatınıza sağlık kazandırmayı amaçlıyor. Kuruyesil.com’dan güvenle organik badem unu sipariş edebilir, keyifle tüketebilirsiniz.

Etiketler: seo
Nisan 19, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı