Soğan Tozunun 5 Önemli Faydası

Soğan Tozunun 5 Önemli Faydası

Neredeyse tüm tencere yemeklerinin zeminini oluşturan ve yemeklere lezzet kazandıran soğan; sadece tazesiyle, kurusuyla değil tozuyla da şifa depoluyor, lezzet yayıyor. Süper tozlar olarak anılan sebze tozları kullanım pratikliği ve sağlığa olan olumlu etkileriyle kullanıcılardan tam not alıyor, kullanılması yönünde tavsiye ediliyor. Kuru Yeşil’in ürün yelpazesinde yer alan, sebze tozları kategorisinin sevilen ürünü soğan tozu ile ilgili bilinmeyen 5 önemli faydayı inceleyelim; 

Cilt ve saç problemlerini yener

Soğanın cilde ve saç sağlığına iyi geldiğini biliyor muydunuz? Yüzde 90 oranında su içeren soğan, cildin ve saçın en çok ihtiyaç duyduğu suyu veriyor. Süper tozlar, vitamin ve mineral desteğiyle cilde iyi geliyor. Soğan tozu besin değerlerinin yanı sıra su oranıyla da cilde, saça sağlık depoluyor. Saç dökülmesi, kepek, deri kaşıntısı; akne, sivilce, cilt yaraları tedavisinde soğan tozu iyileştirici rol oynuyor. 

Kas ve kemik rahatsızlıklarına iyi gelir

Kas ve kemik gelişiminde soğan tozu geliştirici, iyileştirici görev üstleniyor. Kemik sağlığınızı geliştirmek, kemik rahatsızlıklarınızı gidermek özellikle de ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kemik erimesi problemine karşı doğal önlem almak için soğan tozu tüketebilirsiniz. 

Solunum yollarını açar

Öksürük çok uzun süren ve kişinin yaşam kalitesini düşüren bir hastalık etkisi. Öksürüğü en hızlı yoldan kesen püf noktası soğan suyu içmektir. Soğan tozunu bir bardak suda çay gibi demleyerek içtiğinizde boğazınız rahatlar. Antibiyotik özelliği bulunan soğan, toz formunda çay gibi kolayca tüketilebiliyor. Soğan tozu çayı ile bağışıklık sisteminizi de güçlendirebilirsiniz. 

Sindirim sistemini temizler 

Süper tozlar süper etkileriyle yaşamı kolaylaştırıyor. Soğan tozu içerdiği yüksek lif oranıyla kilo vermeye çalışanların metabolizmasını hızlandırıyor. Soğan tozu, sindirim sistemi için gerçekten faydalı ve gerekli bir besin. Bağırsakları düzenleyen, mideyi koruyan, hazımsızlığı alan, sindirim sistemini çalıştıran ve temizleyen soğanı, toz formda tüketebilirsiniz. 

Kalp ve kanser hastalıklarına karşı koruyuculuk sağlar

 

Soğanın sağlığa olumlu etkisi uzmanlar tarafından belirtiliyor ve tüketilmesi öneriliyor. Soğan tozu, tıpkı sarımsak tozu gibi günlük yaşamda yaygınlaşan bir besin. Uzmanlar, kanser türlerine ve kalp rahatsızlıklarına karşı soğanın önleyici rol oynadığını vurguluyor. Soğan tüketemeyenlere ise soğan tozu öneriliyor. Soğan tozunu yemeklerde, salatalarda, soslarda, hamur işi tariflerde kullanarak faydalarını alabilirsiniz.  

Etiketler: blog
Mayıs 31, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı