Süper Tozların Bilinmeyen Faydaları

Süper Tozların Bilinmeyen Faydaları
Sağlığımız için tüketmemiz gereken besinler, içerdikleri besin değerleri sebebiyle öne çıkıyor. Her insanın günlük alması gereken vitamin, mineral ve yağ oranı farklıdır. Ortak olan şey, sağlıklı yaşam için bu değerlerin alınması gerektiğidir. Peki, en faydalı besinlerden yararlanıyor ya da almanız gereken değerlerini günlük alıyor musunuz? Birçok insan bundan mahrum kalıyor, önemsemiyor, bazense sağlıklı beslenme düzeni kuramıyor. Süper tozlar ya da diğer bilinen adıyla süper besinler, bu düzeni kurmaya yardımcı oluyor, sağlıklı bir beslenme için gerekli değerleri almanızı kolaylaştırıyor. 

Stresi azaltmak için ham kakao

Çikolata yemek zararlıdır düşüncesi tamamen doğru değildir. Çikolatada bulunan kakao, insan sağlığı için faydalı bir değerdir. Elbette her çikolata faydalı değildir. Çünkü ideal çikolata, yüzde 70 oranında kakao içeren bitter çikolatadır. Kakaonun içerdiği besin değerleri, tansiyona ve strese iyi geliyor, modern çağın en büyük sıkıntısı olan stresi azaltmaya yardımcı oluyor. Ham kakao ile evinizde kendi sağlıklı çikolatalarınızı yapabilir, içeceklerinizi ya da sağlıklı fit tariflerinizi hazırlayabilirsiniz. Ham kakao süper tozlar arasında öne çıkan en tatlı ürünlerden biri olarak yaşama keyif katıyor. 

Vitamin ve mineral desteği için ıspanak tozu

Ispanak en bilinen demir kaynağı olsa da tüketim oranı biraz düşük. Süper tozlar ailesinin üyesi olan ıspanak tozu demir, kalsiyum, protein ve ideal oranda A vitamini içeriyor. Ispanak tozu tüketenler, tüm vücudunu tek bir ürünle desteklemiş oluyor, fiziksel ve zihinsel gücünü artırabiliyor. Ispanak tozu ile sandviçler, yemekler, çorbalar, fit içecekler hazırlayabilir, gücünüze güç katabilirsiniz.

Kanserle mücadelede domates desteği

Kırmızı ve yeşil besinlerin kanserle mücadelede güçlü bir savunma oluşturduğu, önleyici ve iyileştirici etkisi olduğu artık biliniyor. Sadece domates bile kendi başına meme kanseriyle savaşabiliyor. Süper tozlar, sağlıklı koşullarda hazırlandığı için besin değerini koruyor, kanser ve benzeri zorlayıcı hastalıklarda bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Domates tozunu içeceklere karıştırıp içmek faydasını artırıyor. Domates tozunu çorbalarda, soslarda, salatalarda kullanarak güçlü etkisinden yararlanabilirsiniz. Prostat, meme, kolon ve akciğer kanserinde domateste bulunan likopen ciddi koruma sağlıyor.

Zihin tazelemede ve canlandırmada zerdeçal tozu

 
Zerdeçal her zaman kıymetli, faydalı bir besin olmuştur. Süper tozlar ailesinde bulunmayı geçmişten beri hak eden zerdeçal tozu, hafıza geliştirme dendiğinde akla gelen ilk destek oluyor. Zerdeçal kanserle mücadele edecek güce sahip olmakla birlikte Alzheimer, demans gibi modern çağın en ciddi nörolojik hastalıklarıyla da mücadele ediyor. Zihni canlandırmak, taze tutmak, odaklanmayı artırmak için zerdeçal tozu müthiş bir besin. 
Etiketler: blog
Ağustos 17, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı