Yaşamınızı Hafifletecek Süper Tozlar Hangileri?

Yaşamınızı Hafifletecek Süper Tozlar Hangileri?
Süper tozlar ya da diğer bilinen adıyla süper gıdalar, hayatınızda bir kez yer aldı mı etkisini kısa sürede göreceğiniz sağlıklı lezzetlerdir. Modern çağda her şey kolay, her şey ulaşılabilir olmasına karşın gıdaların ve genel anlamda beslenmenin kalitesi düşüyor. Yaşam kalitesini yükseltmede etkili rol oynayan gıdalar, kişinin bilinçli tercihleri ile ideal seviyeye ulaşabiliyor. Süper tozlar, bilinçli beslenme hareketinde zincirin önemli halkalarından biri sayılıyor, takviye gıda görevi görüyor, sağlıklı yaşama destek oluyor. Bunaltıcı yaz günlerinde hafif, sağlıklı, pratik yiyecek ve içeceklerle beslenmesini düzene sokmak isteyenler, süper tozları keşfe çıkıyor. Kuru Yeşil’in süper tozlar kategorisi oldukça zengin: Beslenme kalitenizi artıracak birçok ürün var. Bu ürünlerden bazılarını sizler için öne çıkardık. İnceleyelim. 

Arpa çimi tozu

Arpa çimi tozu sağlıklı beslenmede oldukça popüler bir besin kaynağı. Diyet yapanlar, özel beslenme planı uygulayanlar, sporcular, bağışıklığını artırmak isteyenler, sindirim sistemini rahatlatmak için çaba gösterenler arpa çimi tozu ile süper tozlar dünyasına adım atıyor. Arpa çimi, inek sütünden 11 kat fazla kalsiyum, ıspanaktan 5 kat fazla demir, portakaldan 7 kat fazla C vitamini, tam buğdaydan ise 4 kat fazla B1 vitamini barındırıyor. Sizce de hem hafif hem de fazlasıyla faydalı bir besin değil mi? 

Buğday çimi tozu

Buğday çimi çok güçlü bir antioksidan ve ideal bir vitamin – mineral kaynağı. Hafif ve sağlıklı beslenme yaşamında yer almayı hak eden buğday çimi tozu; A, C ve E vitamini ile birlikte magnezyum, demir, kalsiyum, amino asit içeriyor. Buğday çimi tozunu yemeklerden sağlıklı içeceklere kadar geniş bir alanda kullanmak ve tüketmek mümkün. Deneyenler buğday çiminin kendine has lezzetini seviyor, sağlığına etkisinden memnun kalıyor. 

Maca tozu

Organik maca tozu fiziksel dayanıklılığa etkisi, yüksek enerjisi ve yaşlılık karşıtı özelliği ile tam bir yaşam destekçisi. Maca tozunun hormon seviyelerini düzenleme, endokrin sistemini besleme, fiziksel dayanıklılığı artırma ve menopoz etkilerini azaltma gibi güçlü faydaları bulunuyor. Düzenli tüketimde etkisini gösteriyor. 

Badem unu

 
Beyaz una en sağlıklı alternatiflerden biri sayılan badem unu, glütensiz özelliği ile birçok tarifte kullanılabiliyor. Badem unu, hafif ve lezzetli bir un olmasıyla birlikte kalp dostu bir özelliğe de sahip. B ve E vitaminleri ile birlikte kalsiyum ve lif içeriyor, minimum karbonhidrat seviyesiyle beslenmeyi hafifletiyor. 

Etiketler: blog
Ağustos 06, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı