34,95 ₺ KDV Dahil
39,90 ₺ KDV Dahil
19,95 ₺ KDV Dahil
24,95 ₺ KDV Dahil
39,99 ₺ KDV Dahil
17,90 ₺ KDV Dahil
19,90 ₺ KDV Dahil
19,90 ₺ KDV Dahil
24,90 ₺ KDV Dahil
39,90 ₺ KDV Dahil
59,99 ₺ KDV Dahil
69,90 ₺ KDV Dahil
89,90 ₺ KDV Dahil
29,95 ₺ KDV Dahil
34,95 ₺ KDV Dahil
59,95 ₺ KDV Dahil
69,95 ₺ KDV Dahil
54,95 ₺ KDV Dahil
56,90 ₺ KDV Dahil
34,95 ₺ KDV Dahil
39,95 ₺ KDV Dahil
69,95 ₺ KDV Dahil
84,90 ₺ KDV Dahil
34,99 ₺
39,17 ₺
Tükendi
21,90 ₺ KDV Dahil
25,90 ₺ KDV Dahil
Tükendi
42,99 ₺ KDV Dahil
64,99 ₺ KDV Dahil
Tükendi
29,95 ₺ KDV Dahil
34,95 ₺ KDV Dahil
Tükendi
19,95 ₺ KDV Dahil
29,99 ₺ KDV Dahil
Tükendi
59,90 ₺
79,90 ₺
Tükendi
49,99 ₺ KDV Dahil
69,99 ₺ KDV Dahil
Tükendi
19,99 ₺ KDV Dahil
29,99 ₺ KDV Dahil
Tükendi
29,99 ₺ KDV Dahil
49,99 ₺ KDV Dahil
1 2 >

Kuru Meyveler

Her mevsim farklı meyvelerin tezgâhlarda yerini alması renkli ve leziz bir görüntü oluşturuyor. Sağlıklı ve leziz bir yaşam için gerekli olan meyveler, her zaman organik ya da ulaşılabilir olmayabiliyor. Vitamin, mineral ve şeker ihtiyacını meyvelerden almak isteyenler mevsimlik meyveler haricinde kuru meyveler tercih ediyor. Kuru meyvelerin arasında en popüler olan şüphesiz kuru kayısıdır. Kuru kayısıya eşlik eden daha birçok meyve, yıl boyunca en sevdiğiniz meyveleri tüketmenize yardımcı oluyor. Kuru Yeşil’in geniş ürün yelpazesi içeren kuru meyveler kategorisi, tropikal meyveler başta olmak üzere neredeyse tüm meyvelerin kurusuna erişmenizi sağlıyor. Kuru meyvelerin sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme rutininde ne denli önemli olduğunu belirten, üstelik kuru meyvelerin taze meyvelerden katbekat daha fazla vitamin içerdiğini vurgulayan uzmanlar, küçükten büyüğe herkese kuru meyve tüketimini öneriyor.

Kuru Meyvelerin Faydaları

Organik meyvelerin doğru yöntemlerle kurutulması meyvelerin besin değerini koruduğu gibi artırmayı sağlıyor. Bu nedenle birçok kişi taze meyve ya da rafine şeker yerine direkt olarak kuru meyveler tüketiyor. Kuru meyvelerin doğal şekeri öylesine hafif ve leziz ki birçok tarifi zenginleştiriyor, şeker ihtiyacının meyvelerden alınmasını sağlıyor. Kuru meyveler, günlük enerji ihtiyacını karşılıyor, düzenli besin desteği sunuyor. Bilinen diğer faydaları ise şöyledir;
  • Kuru meyveler kalp ve damar sağlığına iyi gelir, kalbi güçlendirir.
  • Kansere karşı koruyucu ve önleyici rol üstlenirler.
  • Kemik yapısını güçlendirir, kemik çatlama-kırılma hallerinde iyileşmeyi hızlandırır.
  • Bağışıklık sistemini korur, daha hızlı iyileşme sağlar.
  • Sindirim sistemini çalıştırır, hazımsızlığı önler, mide ağrılarına iyi gelir.
  • Soğuk algınlığına iyi gelir, öksürük – balgam problemlerini iyileştirir.

Kuru Meyvelerin Kullanım Alanı

Kuru meyveler doğrudan tüketilebileceği gibi içecek ve yiyeceklerle de tüketilebiliyor. Örneğin, kuru kayısı, kuru erik, kuru limon, kuru mandalina gibi çeşitli meyveleri tek başına yiyebilir; çay – kahve gibi içeceklerin yanında doğal tatlandırıcı olarak tercih edebilirsiniz. Kuru meyvelerin asıl zengin olduğu alan tariflerdir. Tüm diyet kek – tatlı – pasta – kurabiye tariflerinde şeker yerine kuru meyveler kullanabilirsiniz. Kuru meyveleri doğrayarak, toz haline getirerek ya da sıcak suda yumuşatarak tariflerinize ekleyebilirsiniz. Kuru meyvelerin doğal şekeri, kendine has aromasıyla tüm tarifler daha leziz ve sağlıklı hale gelir. Daha basit bir kullanım alanı ise meyve çaylarıdır. Tüm kuru meyveleri çay gibi demleyerek içebilirsiniz. Meyvelerin doğal tadı ekstra şekere ihtiyacınızı ortadan kaldırır. Kuru meyve çayları hem sindirim sistemini çalıştırıp zayıflamaya yardımcı olurken hem de hastalıklara karşı direncinizi artırır. Soğuk ve sıcak içeceklerde kuru meyveler tercih ederek sağlığınızı en leziz şekilde destekleyebilirsiniz. Kuru meyveleri çocuklarınıza da gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz. Üstelik çocuklarınız için yapacağınız tüm sağlıklı tariflerde organik kuru meyveler kullanabilirsiniz.

En Uygun Kuru Meyve Fiyatları

Sağlıklı yaşam döngüsünde sağlıklı kuru meyveler ve süper – organik tozlar ile boy gösteren Kuru Yeşil, en uygun fiyatlarla kuru meyve alışverişi yapmanıza zemin hazırlıyor. Kuruyesil.com’dan 7/24 güvenle sipariş verebilir, hızlı teslimat deneyiminden yararlanabilirsiniz. Kendiniz, çocuğunuz ve aileniz için en iyisini yapın; kuru meyve alışverişinizi uygun fiyat avantajıyla Kuru Yeşil’den yapın. Kuru Yeşil, daima sizinle. 
Çerez Kullanımı