Kuru Yeşil Organik Badem Unu 250 Gr
Kuru Yeşil Organik Yerli Badem Unu  250 GrKuru Yeşil Badem Unu  250 Gr - Kuru Yeşil
Kuru Yeşil Organik Yerli Badem Unu  250 GrKuru Yeşil Badem Unu  250 Gr - Kuru Yeşil
Kuru Yeşil Organik Yerli Badem Unu  250 GrKuru Yeşil Badem Unu  250 Gr - Kuru Yeşil

Kuru Yeşil Organik Badem Unu 250 Gr

4,25
Fiyat : 74,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 69,95 ₺(KDV Dahil)
Barkod : 8681999041865

Kuru Yeşil Organik Badem Unu

 

Glutensiz, kalp dostu, sağlıklı, yeni nesil, alternatif un

 

Organik Badem Unu Nedir ve Nasıl Üretilir?

 

Organik badem unu hem keyifli hem de sağlıklı bir seçenektir. Badem unu E ve B vitaminleri, kalsiyum ve lif açısından zengindir. Badem ununun bir bardağı yaklaşık 90 adet çiğ badem içerir ve günlük E vitamini gereksiniminin %100’ünden fazlasını sağlar.

Kepeği alınmış buğday unu ile kıyaslandığında daha fazla lif ve protein barındırmasına rağmen çok daha az karbonhidrat içerir. Kabuğu tamamen soyulan bademin öğütülmesi ile elde edilen badem unu, beyaz un kullanılan her tarifte rahatlıkla alternatif olarak kullanılabilir.

Glutensiz badem unu, sağlığınız için tipik aşırı işlenmiş unun aksine, güçlü bir beslenme değeri içerir.

 

Organik Badem Unu Faydaları Nelerdir?

 

Badem unundaki yağın %65’inden fazlası tekli doymamış yağdır, içeriğindeki Koenzim Q10 ve Omega 3 sağlıklı kolesterol düzeylerini korumak ve genel kalp sağlığını desteklemek için mükemmeldir. Journal of Nutrition’da yayınlanan 2006 tarihli bir araştırma, sağlıklı bireyler için bademlerin postprandiyal glisemi (yemek sonrası kan şekeri seviyeleri), kandaki insülin varlığı ve oksidatif hasarı azalttığını buldu. Sağlıklı yağların, makro besinler ve mikro besin maddelerinin kombinasyonu olan badem unu içeriğindeki magnezyum ve demir sayesinde mükemmel bir enerji güçlendiricisidir. Düşük karbonhidratlı bir diyette, badem unu sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

 

Organik Badem Unu Nasıl Kullanılır?

 

Hamur işlerinde: Sağlıklı ekmekler, renkli makaronlar kullanabilirsiniz

Karıştır: Pekmez veya bal ile, kahvaltılık bowllarınızda karıştırarak kullanabilirsiniz

Tarifler yap: Beyaz unu kullandığınız her tarifte kullanabilirsiniz

 

Yasal Uyarı

Herhangi bir hastalık veya sağlık durumunu teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için uygun değildir. Ürünlerimiz bitkisel takviye ve destek ürün niteliğindedir.

 

Kuru Yeşil olarak sağlıklı insanlara ve sağlıklı bir gezegene inanıyoruz. Vücudunuzun doğal canlılığını en üst düzeye çıkarmak için saf içerikler sunarken, aynı zamanda küresel toplumu bir bütün olarak geliştirmek için çalışıyoruz. Sürdürülebilirliği, ürünleri seçerken, ortaklıklar seçerken ve şirket kararları üzerinde işbirliği yaparken bir yaşam biçimi olarak görüyoruz.

Bizim Ailemizden Sizinkine... :)

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Çerez Kullanımı