Kuru Yeşil Organik Spirulina Tozu 100 GRKuru Yeşil Organik Spirulina Tozu 100 GR - Kuru Yeşil
Kuru Yeşil Organik Spirulina Tozu 100 GRKuru Yeşil Organik Spirulina Tozu 100 GR - Kuru Yeşil
Kuru Yeşil Organik Spirulina Tozu 100 GRKuru Yeşil Organik Spirulina Tozu 100 GR - Kuru Yeşil
Kuru Yeşil Organik Spirulina Tozu 100 GRKuru Yeşil Organik Spirulina Tozu 100 GR - Kuru Yeşil

Kuru Yeşil Organik Spirulina Tozu 100 GR

3,40
Fiyat : 74,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 69,95 ₺(KDV Dahil)
Barkod : 8681999041438

Organik Spirulina Tozu

%100 Organik, Vegan ve Glutensiz Spirulina Tozu, bitki bazlı en zengin protein kaynaklarından biridir. Sağlığa faydalarını doğrulayan çok fazla araştırma ile, BM Dünya Sağlık Örgütü tarafından tavsiye edilmiş ve "geleceğin en iyi gıdası" olarak adlandırılmıştır.

Spirulina Tozu Nedir ve Nasıl Üretilir?

 

Spirulina tozu hem tatlı hem de tuzlu suda yetişen bir organizmadır. Genellikle mavi-yeşil algler olarak tanılan tek hücreli bakteriler ailesinden olan bir siyanobakteridir. Bitkiler gibi siyanobakteriler de fotosentez yaparak güneş ışığından enerji üretebilirler.
Üretimi özel havuzlarda ve özel sera yöntemleri ile yapılır. Olgunlaşan spirulinanın sudan alınması ve kurutulması haricinde herhangi bir işleme tabi tutulmaz. Kullanılan kimyasal besin kaynaklarından ayrıldığı nokta burasıdır.
Spirulina ilk olarak Aztekler tarafından tüketildi. Daha sonra NASA uzayda yetiştirebileceğini önerdiğinde tekrardan popüler oldu.
%100 Organik - Vegan ve Glutensiz Spirulina, bitki bazlı en zengin protein kaynaklarından biridir (%60-70). İçerisinde B12, kalsiyum, demir ve magnezyum bulundurur.
Sağlığa faydalarını doğrulayan çok fazla araştırma ile, BM Dünya Sağlık Örgütü tarafından tavsiye edilmiş ve "geleceğin en iyi gıdası" olarak adlandırılmıştır.
 

Organik Spirulina Tozunun Faydaları Nelerdir?

 
Phycocyanin, spirulinadaki ana aktif bileşiktir. Güçlü antioksidan ve antiinflamatuar özelliklere sahiptir. Kansere ve diğer hastalıklara neden olan kronik iltihaplanmaya karşı koruyabilir.
Çalışmalar spirulinanın trigliseridleri ve "kötü" LDL kolesterolü düşürebildiğini ve aynı anda "iyi" HDL kolesterolü yükseltebileceğini göstermektedir.
Vücudunuzdaki yağlı yapılar, birçok hastalığın ilerlemesine yol açacak şekilde oksitlenebilir. Spirulinadaki antioksidanlar bunu önlemeye yardımcı olabilir.
Daha yüksek bir spirulina dozu, birçok hastalık için önemli bir risk faktörü olan daha düşük kan basıncı seviyelerine yol açabilir.
Mevsimsel alerji için etkili olabilir.
Yapılan bir araştırmada spirulinanın yaşlı yetişkinlerde anemiyi azaltabileceğini, ancak daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor.
Gelişmiş dayanıklılık ve artan kas gücü dahil olmak üzere birden fazla egzersiz faydası sağlayabilir.
Kan lipit seviyenizi artırabilir, oksidasyonu baskılayabilir ve kan şekerini düşürebilir.
 

Spirulina Tozu Nasıl Kullanılır?


*Çalkala: Günde 1-3 gram kadar Spirulina kullanmak yeterlidir.  Tüm içeceklerinize ekleyebilirsiniz.
*Karıştır: Yoğurt ile karıştırarak tüketebilirsiniz.
*Tarifler Yap: Hazırladığınız salatalara serpebilir, çorba, smoothie ve bowl tariflerinize ekleyebilirsiniz.
 
Yasal Uyarı
Herhangi bir hastalık veya sağlık durumunu teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için uygun değildir. Ürünlerimiz bitkisel takviye ve destek ürün niteliğindedir.
 
Kuru Yeşil olarak sağlıklı insanlara ve sağlıklı bir gezegene inanıyoruz. Vücudunuzun doğal canlılığını en üst düzeye çıkarmak için saf içerikler sunarken, aynı zamanda küresel toplumu bir bütün olarak geliştirmek için çalışıyoruz. Sürdürülebilirliği, ürünleri seçerken, ortaklıklar seçerken ve şirket kararları üzerinde iş birliği yaparken bir yaşam biçimi olarak görüyoruz.
 

 

 

Bizim Ailemizden Sizinkine... :)

 

 

Çerez Kullanımı