Kuru Yeşil Sarımsak Tozu 100 GrKuru Yeşil Sarımsak Tozu 100 Gr - Kuru Yeşil
Kuru Yeşil Sarımsak Tozu 100 GrKuru Yeşil Sarımsak Tozu 100 Gr - Kuru Yeşil
Kuru Yeşil Sarımsak Tozu 100 GrKuru Yeşil Sarımsak Tozu 100 Gr - Kuru Yeşil
Kuru Yeşil Sarımsak Tozu 100 GrKuru Yeşil Sarımsak Tozu 100 Gr - Kuru Yeşil
Sarımsak Tozu

Kuru Yeşil Sarımsak Tozu 100gr

4,00
Fiyat : 29,99 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 21,95 ₺(KDV Dahil)
Barkod : 8681999041124

Sarımsak Tozu

Kurutulmuş sarımsak, doğal taze sarımsak kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda kurutulmuş toz üründür.

 

 

Sarımsak Tozu Nedir ve Nasıl Üretilir?

 

Kurutulmuş sarımsak, doğal taze sarımsak kullanılarak üretilen ve üretim sonucunda kurutulmuş toz üründür. Taze sarımsak kurutulma işleminden önce %80 su içermektedir. Kurutma işlemi ile kurutulan taze üründeki su miktarı çok düşük değerlere indirilir. Yaklaşık 5 kg taze sarımsaktan 1 kag kuru sarımsak tozu elde edilir. Kurutma sonucunda kuru sarımsak tozunun besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein ve aroma gibi değerleri tazesine göre daha yüksektir.

Sarımsak tozu, C vitamini, B6 vitamini, demir, kalsiyum, protein, magnezyum, sodyum, diyet lif ve şeker şeklinde karbonhidrat içerir. Bu besin maddelerinin konsantrasyonu taze sarımsaktan daha az olmakla birlikte, sağlığınıza fayda sağlayabilecek alliksin gibi birçok antioksidan ve organik bileşikler de içinde bulunmaktadır.

 

Sarımsak Tozunun Faydaları Nelerdir?

 

Yapılan bilimsel araştırmalar, sarımsak takviyelerinin yüksek tansiyonu olan kişilerde kan basıncını düşürmede önemli bir etkiye sahip olduğunu bulmuştur.

Sarımsak tozu genel kolesterol seviyelerini düşürmeye, bağışıklık sistemini iyileştirmeye, bazı kanserleri önlemeye ve sindirime yardımcı olabilir.

Menopoz dönemindeki kadınlar üzerinde yapılan bir araştırma, günlük kuru sarımsak özütünün (2 gram çiğ sarımsağa eşit) östrojen eksikliğinin bir belirtecini önemli ölçüde azalttığını bulmuştur.

 

Sarımsak Tozu Nasıl Kullanılır?

Yemeklerde; et, tavuk ve köfte harcı olarak kullanabilirsiniz, çorbalara ekleyebilirsiniz

Mangalda; pişmiş et ve sebzelerin üzerine serpiştirebilirsiniz

Soslar ile; makarna, pizza ve salata soslarınıza ekleyebilirsiniz

 

Yasal Uyarı

Herhangi bir hastalık veya sağlık durumunu teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için uygun değildir. Ürünlerimiz bitkisel takviye ve destek ürün niteliğindedir.

 

Kuru Yeşil olarak sağlıklı insanlara ve sağlıklı bir gezegene inanıyoruz. Vücudunuzun doğal canlılığını en üst düzeye çıkarmak için saf içerikler sunarken, aynı zamanda küresel toplumu bir bütün olarak geliştirmek için çalışıyoruz. Sürdürülebilirliği, ürünleri seçerken, ortaklıklar seçerken ve şirket kararları üzerinde işbirliği yaparken bir yaşam biçimi olarak görüyoruz.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Çerez Kullanımı