SIKÇA SORULAN SORULAR

Ürünlerinizin içinde koruyucu veya renklendirici var mı?

Ürünlerimiz %100 ürünün kendisinden oluşmaktadir. Hiçbir şekilde koruyucu ,reklendirici veya topak önleyici gibi kimyasallar kullanılmamaktadır.

Ürünleriniz yerli üretim midir?

Kuru Yeşil yerli çiftçiden doğal katkısız ve mümkünse ata tohumu ürünleri kullanır. Sadece Süper gıdalar kategorisinde ve Türkiye'de yetişmeyen organik tropik meyvelerimiz ithaldir.

Ürünlerinizi son kullanma tarihi ne kadardır?

Oda şartlarında kuru sebzeleri nem almamak koşulu ile 12 ay dayanabilir. Fakat Soğan ve sarımsağın buzdolabında saklamanızı öneriyoruz özellikle nemli ve sıcak bölgelerde yaşıyorsanız.

Ürünleriniz glutensizmidir?

Evet çoğu ürünümüz glutensiz ve glutensiz ortamda paketleniyor. Buğday çimi gibi badem unu gibi ürünlerimiz tüketirken gluten hassasiyeti olan tüketicilerimizin dikkat etmesini öneririz.

Ürünlerini Granül yapısında mı toz yapısında mı?

Sebze tozlarımız tamamen toz formundadır. Soğan ve sarımsaklarımız 1-3mm boyutunda granül yapıdadır.

Ürün etiketlerinin besin değeri tablosunda şeker yazıyor, neden?

Ürünlerin içinde bulunan karbonhidrat bileşinin içinde şeker olduğu için belirtilmiştir. Orada gördüğünüz şeker sebzelerin ve meyvelerin içinde bulunan şekerdir.

1 tatlı kaşığı sebze tozu ne kadar gerçek sebzeye karşılık geliyor?

Genelde 1 e 10 oranında kurutma yapılır. Yani 10 kg yaş üründen 1 kg toz çıkar. Aslında bir kaşıkta tahmin ettiğinizden çok daha fazla sebze var.

Organik Belgeniz ve Sertifikasyon Numaranız nerden bulabilirim?

Sayfamızın en altında belgelerimiz kısmında tüm belgerimize ulaşabilirsiniz.

Organik Ham kakao ile diğer kakaoların ne farkı var?

Kakao çekirdeği kahve çekirdeği gibi çekilmesi ve toz haline getirilmesi gerekmektedir.İçieriğinin sadece kakao çekirdeğinin toz formu olması gerekiyor. Diğer kakao türkleri renklendirici koruyucu nişasta eklemeleri içeriyor. Organik Ham kakaonun biraz acı olması gerekiyor. Diğer kakaoların içinde %5 ile %60 oranında kakao olduğu düşünülmektedir. Ne yiyorsan O'sun!!!

Çerez Kullanımı